24 مهر 1400
دمای مشهد: 22
ورود | ثبت نام
نمایشگاه

به مناسبت ایام محرم، نمایشگاه پوشاک عاشورایی در یکی از آموزشگاه‌های هنری محله فلسطین برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از 70پوشاک مردانه و زنانه در بخش‌های چادر، مانتو، لباس، پوشش سر، تیشرت‌های مردانه با چاپ‌دستی، لباس‌های شبیه‌خوانی و پوشاک سینه‌زنی به نمایش گذاشته شد.

به مناسبت ایام محرم، نمایشگاه پوشاک عاشورایی در یکی از آموزشگاه‌های هنری محله فلسطین برگزار شد.مسئول برگزاری این برنامه بیان کرد: در این نمایشگاه بیش از 70پوشاک مردانه و زنانه در بخش‌های چادر، مانتو، لباس، پوشش سر، تیشرت‌های مردانه با چاپ‌دستی، لباس‌های شبیه‌خوانی و پوشاک سینه‌زنی به نمایش گذاشته شد.

طاهره خرامان با اشاره به حضور طراحان زن و مرد در این برنامه گفت: در تمام آثار ارائه‌شده از المان‌های مربوط به عاشورا استفاده شده و هر یک با توجه به آن نام‌گذاری شده‌اند که از آن می‌توان به تاج علم و سرو اشاره کرد.

استفاده از نمادهای عاشورایی

او در ادامه بیان کرد: در این راستا برش‌ها و دوخت‌های متنوع، نقاشی روی پارچه و استفاده از حروف به کار گرفته شده است که هریک با عاشورا و حماسه کربلا ارتباط دارد و مفاهیم مرتبط را به مخاطب القا می‌کند.

این آموزشگاه دبیرخانه غیرمتمرکز خراسان‌رضوی برای ارسال آثار به نمایشگاه لباس‌های عاشورایی تهران است. خرامان با تأکید بر این موضوع گفت: آثار این هنرمندان پس از این نمایشگاه برای ارائه در نمایشگاه لباس‌های عاشورایی تهران ارسال می‌شود. هنرمندان مشهد در دوره‌های قبل نیز با آثار خوب خوش درخشیده‌اند.

او به تأثیرات فرهنگ غرب بر استفاده جوانان از پوشاک اشاره کرد و افزود: استفاده از طرح‌های ایرانی در بازار کم است و بیشتر پوشاکی عرضه می‌شود که از طرح‌های غربی استفاده شده است. درحالی‌که با طرح‌های خوب می‌توانیم جوانان را به فرهنگ کشور نزدیک کنیم. بی‌شک با حمایت از طراحان و فراوانی پوشاک خوب در بازار جوانان هم استقبال می‌کنند.
خرامان طراحی لباس را راهی برای آشنایی نوجوان و جوانان با فرهنگ عاشورایی می‌داند.

کد مطلب: 2285 1400/05/23 - 12:23
  شما این مطلب را پسندیده‌اید   شما و نفر دیگر این مطلب را پسندیده‌اند

ارسال نظر

نظر شما همان چراغی است که به ما در ادامه دادن درست مسیر کمک می‌کند، پس لطفا ما را از این روشنایی بی‌نصیب نگذارید. تمام نظرها منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی کلمات نامناسب و غیرقابل انتشار باشد.

کد امنیتی