09 فروردین 1402
دمای مشهد: 13
ورود | ثبت نام

رنگ‌های شاد روی دیوار دود‌خورده

پویش رنگ‌ها در محله امیرالمؤمنین(ع) به دست کودکان محله اجرا شد
IMG_9552 copy

طرح «پویش رنگ‌ها» به مناسبت هفته ملی کودک در محله امیر المومنین(ع) برگزار شد. این ویژه برنامه با هدف نشاط و شادابی در بین کودکان، ترویج فرهنگ شهروندی به کودکان و همچنین زیباسازی محله توسط خود اهالی به مرحله اجر درآمده است.

وقتی به انتهای خیابان شفیعی 56 می‌‌رسیم،‌ شور و هیجانی در آنجا برپاست. تعداد زیادی کودک، مشغول رنگ‌آمیزی آجر به آجر دیوار خسته محله هستند، هر آجر یک رنگ. دست بچه‌ها لیوان‌های یک‌بار مصرف و قلم‌موهای کوچکی است. رنگ‌های زرد، آبی، سفید و... . بچه‌ها می‌‌آیند و چک و چانه می‌‌زنند که لیوان رنگ دستشان را بدهند و رنگ دیگری بگیرند. 

میز و صندلی‌های کودکانه‌ای هم چیده شده تا بچه‌ها بعد از رنگ‌آمیزی دیوار، بنشینند در جشن مختصری شرکت کنند و نقاشی‌هایی روی کاغذ بکشند. این دیوار که حالا رنگ‌های مختلفی بر تن آن می‌‌نشیند، انتهای خیابان شفیعی 56 روبه‌روی دبستان شهید جعفری در محله امیرالمؤمنین(ع) قرار دارد. این دیوار طولانی که پشت زمین‌های بایر و زمین‌های کشاورزی است همیشه مورد اعتراض اهالی بوده و هست. نه ظاهر زیبا و تمیزی دارد و نه بودنش به امنیت محله کمکی می‌‌کند. حالا حداقل برای زیبایی ظاهری‌اش و پاک کردن رد دود و آتش بسیاری که بر تن آن نقش بسته، برنامه‌ای در نظر گرفته شده است.

 

اهالی محله اطلاع‌رسانی خوبی داشتند

کارشناس امور اجتماعی شهرداری منطقه۵ درباره برنامه توضیح می‌‌دهد و می‌‌گوید: «این طرح با عنوان پویش رنگ‌ها به مناسبت هفته ملی کودک در حال انجام است. هدف ما از این برنامه در وهله اول نشاط کودکان، سپس ترویج فرهنگ شهروندی به کودکان و همچنین زیباسازی محله توسط خود اهالی است. این برنامه با همکاری دفتر توسعه محله، فرهنگ‌سرای بهرمان، بسیج حوزه6 میثم، سازمان آب و سازمان مدیریت پسماند اجرا می‌‌شود.» علیرضا حیدری ادامه داد: هماهنگی اجرای برنامه برعهده دفتر تسهیلگری محله بوده است و اعضای فعال شورای اجتماعی محله نیز اطلاع‌رسانی مناسبی بین اهالی داشتند و همان‌طور که مشاهده می‌‌کنید تعداد زیادی از اهالی به این محل آمده و در روند رنگ‌آمیزی مشارکت دارند. فرهنگ‌سرای بهرمان ادوات لازم را تأمین کرده و شهرداری منطقه نیز رنگ، تعدادی جایزه و هماهنگی‌های لازم را برعهده داشته است.»

 سازمان پسماند و سازمان آب با اجرای نمایش و برنامه‌های مفرح فرهنگ تفکیک زباله و مصرف بهینه آب را آموزش می‌‌دهد

 

امیدواریم دوباره آتش روشن نکنند

کارشناس اجتماعی دفتر توسعه محله محلات ثامن و امیرالمؤمنین(ع) ابتدا درباره سابقه اعتراض مردم درباره موقعیت دیوار و آلودگی و ظاهر نامناسبش توضیح مختصری می‌‌دهد و سپس به جزئیات برنامه می‌‌پردازد. او می‌گوید: «در کنار این دیوار، معتادان متجاهر جمع می‌‌شوند و آتش روشن می‌‌کنند. اهالی درخواست داشتند که شهرداری این دیوار را رنگ کند تا با تغییر حال و هوای دیوار و کوچه، معتادان کمتری در اینجا تجمع کنند.»
مهلا برادران توکلی ادامه می‌‌دهد: «ابتدا قرار بود خود شهرداری منطقه این کار را انجام دهد اما تصمیم گرفتیم با مشارکت اهالی اتفاق بهتری را رقم بزنیم. هفته جهانی کودک فرصت خوبی بود که به جز این، آموزش‌هایی نیز به کودکان برای تفکیک زباله و مصرف بهینه آب داده شود و در مجموع امیدواریم برنامه مفیدی باشد.»
هنگام اجرای برنامه سازمان پسماند و سازمان آب با اجرای نمایش و برنامه‌های مفرح فرهنگ تفکیک زباله و مصرف بهینه آب را آموزش می‌‌دهد. در آخر نیز به تعدادی از کودکان که نقاشی کشیده‌اند به قید قرعه جایزه‌هایی تعلق می‌‌گیرد.

کد مطلب: 2750 1400/07/26 - 12:12
  شما این مطلب را پسندیده‌اید   شما و نفر دیگر این مطلب را پسندیده‌اند

ارسال نظر

نظر شما همان چراغی است که به ما در ادامه دادن درست مسیر کمک می‌کند، پس لطفا ما را از این روشنایی بی‌نصیب نگذارید. تمام نظرها منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی کلمات نامناسب و غیرقابل انتشار باشد.

کد امنیتی
برای جستجو Enter بزنید
برچسب‌های مرتبط: