28 دی 1400
دمای مشهد: 02
ورود | ثبت نام
عکس بزرگ بالای صفحه

خیابان آموزگار شهید رجائی38 جزو اولین معابر محله دانشجو بوده است که 25سال قبل ساخت و ساز در آن آغاز شده است و شکل مسکونی به خود گرفته است. این معبر که به معلم53 هم متصل است به نام قائم مقام فراهانی نام‌گذاری شده است و 2مدرسه پیش‌دبستانی و دبستان نابینایان امام علی(ع) و هنرستان ناشنوایان حضرت زهرا(س) را در خود جای داده است‌ و این کوچه را تبدیل به مرکز آموزش استثنایی منطقه کرده است.

خیابان آموزگار شهید رجائی38 جزو اولین معابر محله دانشجو بوده است که 25سال قبل ساخت و ساز در آن آغاز شده است و شکل مسکونی به خود گرفته است. 

این معبر که به معلم53 هم متصل است به نام قائم مقام فراهانی نام‌گذاری شده است و 2مدرسه پیش‌دبستانی و دبستان نابینایان امام علی(ع) و هنرستان ناشنوایان حضرت زهرا(س) را در خود جای داده است‌ و این کوچه را تبدیل به مرکز آموزش استثنایی منطقه کرده است. این معبر به‌واسطه اتصال 2بولوار آموزگار و معلم به یکدیگر محل تردد وسایل نقلیه فراوانی است.

مریم، محبوبه و سعید مصلحی 3خواهر و برادر معلم نابینا هستند که بیش از 10سال است با علاقه فراوان به دانش‌آموزان نابینا درس می‌دهند.

 

نمایشگاه صنایع تولیدی دانش‌آموزان حضرت زهرا(س) در سال86 و به همت مرحوم ابراهیم صراف‌زاده و علی فرهبد در این معبر ساخته شده است.

 

هنرستان فنی‌و حرفه‌ای امیرکبیر به عنوان یکی از فضاهای آموزشی مرکز ملی آموزش و پرورش استعدادهای درخشان کشور در سال98 در این خیابان ساخته شده است.

 

علی شعبانزاده پیرمرد 65ساله و جزو اولین ساکنان این معبر و کاسب خوش‌روی محله است که به همراه فرزندش مشغول کار تابلوسازی در این خیابان هستند.

 

کد مطلب: 2797 1400/07/29 - 12:10
  شما این مطلب را پسندیده‌اید   شما و نفر دیگر این مطلب را پسندیده‌اند

ارسال نظر

نظر شما همان چراغی است که به ما در ادامه دادن درست مسیر کمک می‌کند، پس لطفا ما را از این روشنایی بی‌نصیب نگذارید. تمام نظرها منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی کلمات نامناسب و غیرقابل انتشار باشد.

کد امنیتی
برای جستجو Enter بزنید
برچسب‌های مرتبط: