30 اردیبشهت 1401
دمای مشهد: 17
ورود | ثبت نام

رضا عنایتی، از حسین‌آباد تا ورزشگاه آزادی

یادی از فوتبالیست بی‌حاشیه و افتخارآفرین در کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه5
5546438

رضا عنایتی بچه محله حسین‌آباد خودمان است، در خیابان مشعل بولوار شهید عباس‌پور. او فوتبال را از زمین‌های خاکی و تیم‌های محلی آغاز کرد و پس از تلاش بسیار به تیم ملی رسید. چند سال پیش در برنامه‌ای تلویزیونی از روزگار سخت دوران کودکی و نوجوانی‌اش گفت، از دست‌فروشی در بازار رضا .

 اهالی منطقه5 را می‌توان، ورزشکار و ورزش‌دوست دانست. در هرکجای این منطقه جوانانی سودای قهرمانی و افتخارآفرینی در عرصه‌های ورزشی را در سر می‌پرورانند. آرزویی که دور از دسترس نیست، چون از همین محلات حاشیه شهر ملی‌پوشان بنامی مانند رضا عنایتی و خداداد عزیزی در بالاترین جایگاه ورزشی افتخار آفریدند و الگوی دیگر جوانان این محلات شدند. این‌باردرباره رضا عنایتی که با قهرمانی در لیگ دسته اول فوتبال و صعود با تیم هوادار به لیگ برتر به عنوان سرمربی نامزد چهره برتر ورزش مشهد شد، نوشتیم.

کتک پس از بازی

رضا عنایتی بچه محله حسین‌آباد خودمان است، در خیابان مشعل بولوار شهید عباس‌پور. او فوتبال را از زمین‌های خاکی و تیم‌های محلی آغاز کرد و پس از تلاش بسیار به تیم ملی رسید. چند سال پیش در برنامه‌ای تلویزیونی از روزگار سخت دوران کودکی و نوجوانی‌اش گفت، از دست‌فروشی در بازار رضا .

 او متولد سال 1355 است و پنج‌برادر و سه خواهر دارد. طبق گفته او پدرش یک کارگر ساده در کارخانه‌ای بوده و با نیسان بار جابه‌جا می‌کرده است. در آن برنامه عنایتی از علاقه‌اش به فوتبال از همان سنین کودکی گفت و اینکه پدر و مادرش مخالف فوتبال بازی‌ او بودند و پس از هر بار بازی در کودکی کتک می‌خورده است. مثل خیلی از خانواده‌ها پدر و مادر او هم تنها راه موفقیت را درس‌خواندن می‌دانستند. دوره‌ای بستنی یخی می‌فروخته و بعدها در بازار رضا(ع) دست‌‌فروشی می‌کرده است.

در سال‌های دور رضا عنایتی در تیم آدنیس مشهد بازی می‌کرد. در گپ و گفتی کوتاه با هم‌بازی آن دوران رضا از خاطراتشان شنیدیم. محمد حیاتی مطلق در حال حاضر مربی نوجوانان مهرآبادی و شهرک شهید رجائی در تیم پیام دلاوران خراسان است. همچنین سرپرست تیم فوتسال دانشگاه علمی و کاربردی خبرنگاران در مسابقات فعلی بین‌دانشگاهی است.

 او می‌گوید: فوتبال حرفه‌ای رضا از بازی برای تیم کارخانه فرش شروع شد. آنجا در تیم بازی‌های بین کارخانه‌ای توپ می‌زد. بعد از آن به تیم آدنیس آمد و بعد به ابومسلم رفت و از آنجا راهی پایتخت شد و در تیم استقلال بازی کرد.

 

رضا افتخار محله ماست

محمد آقا از تأثیر پیشرفت رضا عنایتی بر روی ذهن دیگر جوانان هم‌محله‌ای می‌گوید: خیلی‌ها در این محله‌ها فوتبال را کنار گذاشته بودند اما بعد از موفقیت رضا انگیزه گرفتند و به شوق آن دوباره سراغ فوتبال آمدند. جوان‌ها و نوجوان‌های این نسل هم که الگوی خوبی دارند. هم‌محلی‌شان به تیم استقلال و تیم ملی رفته است و چه انگیزه‌ای بهتر از آن.

 بچه پایین‌شهری که حتی کفش درست و حسابی نداشته فوتبالیست بنامی می‌شود و به تیم ملی راه پیدا می‌کند. قدرت باقری، خداداد عزیزی، رضا عنایتی و دیگران افتخار این محلات هستند.محمد می‌گوید که در چند جام رمضان رضا عنایتی به محله آمده و تیم هم داشته است. منظورش این است که خودش را نمی‌گیرد.

کد مطلب: 3864 1400/12/23 - 11:44
  شما این مطلب را پسندیده‌اید   شما و نفر دیگر این مطلب را پسندیده‌اند

ارسال نظر

نظر شما همان چراغی است که به ما در ادامه دادن درست مسیر کمک می‌کند، پس لطفا ما را از این روشنایی بی‌نصیب نگذارید. تمام نظرها منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی کلمات نامناسب و غیرقابل انتشار باشد.

کد امنیتی
برای جستجو Enter بزنید
برچسب‌های مرتبط: