10 مهر 1401
دمای مشهد: 20
ورود | ثبت نام

شریان الهیه

منطقه 12 - محله مجیدیه؛ خیابان مجیدیه9(محمدیه)
الهیه

خیابان مجیدیه9 از جمله معابر قدیمی منطقه12 است که مراحل احداث آن از اواسط دهه80 آغاز شده‌است. این خیابان، معبری به موازات بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که نقش پررنگی در کاهش بارترافیکی این بزرگراه دارد و به عنوان یک شاه‌راه، معابر اصلی منطقه12 نظیر مجیدیه، رحمانیه، الهیه و... را به یکدیگر متصل می‌کند.

خیابان مجیدیه9 از جمله معابر قدیمی منطقه12 است که مراحل احداث آن از اواسط دهه80 آغاز شده‌است.

 این خیابان، معبری به موازات بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که نقش پررنگی در کاهش بارترافیکی این بزرگراه دارد و به عنوان یک شاه‌راه، معابر اصلی منطقه12 نظیر مجیدیه، رحمانیه، الهیه و... را به یکدیگر متصل می‌کند.

 از آنجایی که این خیابان از معابر پرتردد منطقه محسوب می‌شود، بسیاری از کاربری‌های خدماتی، آموزشی، پزشکی و رفاهی محدوده الهیه دراین خیابان واقع شده‌است.

فرهنگ‌سرای شهر ترافیک مجیدیه در زمینی به مساحت 3هزارمترمربع ساخته شده و هدف از ایجاد آن، نهادینه‌سازی رفتارهای درست ترافیکی در سنین مختلف است.

 

مجتمع آموزشی، فرهنگی، رفاهی و توان‌بخشی امام رضا(ع) به منظور اسکان فرهنگیان از نقاط مختلف کشور در سال 1391 احداث شده و به خوابگاه و رستوران مجهز است.

 

علی وزیری، فعال فرهنگی محله مجیدیه، است که در 5سال گذشته ساکن خیابان مجیدیه9 بوده ‌است.

 

پردیس شماره2 دانشگاه غیرانتفاعی خیام در این معبر واقع شده است و در بیش از 41رشته در دوره‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.
کد مطلب: 3654 1400/11/14 - 11:45
  شما این مطلب را پسندیده‌اید   شما و نفر دیگر این مطلب را پسندیده‌اند

ارسال نظر

نظر شما همان چراغی است که به ما در ادامه دادن درست مسیر کمک می‌کند، پس لطفا ما را از این روشنایی بی‌نصیب نگذارید. تمام نظرها منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی کلمات نامناسب و غیرقابل انتشار باشد.

کد امنیتی
برای جستجو Enter بزنید
برچسب‌های مرتبط: